مدارس کامیاران با بخاری‌ نفتی خداحافظی کردند
مدارس کامیاران با بخاری‌ نفتی خداحافظی کردند

آساخبر : مدیر آموزش و پرورش کامیاران گفت: امسال با هزینه کرد ۳۰ میلیارد ریالی برای تجهیز سیستم گرمایشی نوین، بخاری نفتی‌ها از کلاس درس مدارس این شهرستان خداحافظی کردند.

هادی اله ویسی روز سه‌شنبه اظهار داشت: با استفاده از این میزان اعتبار و برخی هزینه‌ها در سال‌های گذشته هم اکنون تمام ۶۵۰ کلاس درس مدرسه این شهرستان به سیستم گرمایشی پکیج (شوفاژ) استاندارد مجهز است.

وی با بیان اینه هم اکنون ۱۶ هزار و ۸۵۰ دانش آموز در مدارس این شهرستان مشغول تحصیل هستند، اضافه کرد: این تعداد دانش آموز در ۱۸۴ مدرسه در قالب ۱۲۹ فضای فیزیکی مشغول تحصیل هستند.

اله ویسی افزود: ارتقای سیستم گرمایشی مدارس در قالب طرح برنامه‌ریزی به عمل آمده برای استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس مهمترین رویکرد اموزش و پرورش بوده که در این شهرستان ۱۰۰ این طرح محقق شده است.

وی تاکید کرد: استاندارد سازی و نوسازی سیستم های گرمایشی مدارس از دیگر اهداف و رویکردهای مهم اداره کل نوسازی مدارس استان است.

اله ویسی یادآور شد: طبق برنامه وزارت آموزش و پرورش به منظور سهولت بهره‌مندی دانش آموزان از امکانات اموزشی هم اکنون نیز در همه مدارس در حال ساخت و طرح‌های مقاوم سازی مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان کشور (صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان) بطور کامل رعایت می‌شود.

کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.