طرح یک فوریتی کالاهای اساسی اولین گام برای رسیدن به داد مردم است
طرح یک فوریتی کالاهای اساسی اولین گام برای رسیدن به داد مردم است

آساخبر : رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بررسی طرح یک فوریتی کالاهای اساسی تا پایان این هفته به پایان می‌رسد و اگر هفته آینده در دستور قرار بگیرد اولین گام برای رسیدن به عدالت اجتماعی را برخواهیم داشت.

حمیدرضا حاجی بابایی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت هفته دفاع مقدس با این اعتقاد که کار آموزش و پرورش یک کار غیرقانونی در بازگشایی مدارس انجام داده در حالی است که مصوبه قوه مقننه برای شروع مدارس یکم مهر ماه است خاطرنشان کرد که ستاد مبارزه با ویروس کرونا هنوز که هنوز است اعلام نکرده که موافق یا مخالف بازگشایی مدارس است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یازدهم با اشاره به مذاکرات و روابط اخیر رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای مسلمان منطقه (امارات و بحرین) گفت: کشورهایی مثل امارات با رفتارهای خائنانه خود که در جهان اسلام انجام می‌دهند باید بدانند که در آینده‌ای نه چندان دور نتیجه کارشان را از طرف ملل مسلمان دریافت خواهند کرد. رژیم صهیونیستی نیز بداند که ملت‌های مسلمان دشمن درجه یک او هستند و علتش رفتارهای مشمئز کننده اسرائیل در منطقه است.

حاجی بابایی خطاب به دو قوه مقننه و مجریه از وضعیت عمومی اقتصاد و معیشت انتقاد کرد و ضمن درخواست ارائه راهکارهای برای برون رفت از این وضعیت گفت: ملت ایران همیشه از معبرها عبور کردند اما بعضی رفتارها و عملکردها در دنیای اقتصاد شایسته ملت ایران نیست. حرف اول و آخر ما این است که سرمایه گذاری باید صورت گیرد اما نقدیندگی باید به شکلی هدایت شود که نتیجه‌اش ایجاد شغل و افزایش سطح عمومی رفاه باشد.

وی افزود: بعضی سیاست‌ گذاری‌ها تعریف مشخصی ندارند چرا که نوع هزینه و درآمد آنها مشخص نیست و هیچ کدام شفافیت سرمایه گذاری، شفافیت سیاست گذاری را ندارند. وقتی نرخ اجناس اساسی مدام در حال تغییر است این یعنی نوعی بی مدیریتی در کار بوده و عدم برنامه ریزی و تفکر و اندیشه بر کشور حاکم است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که «تفکر ضد اقتصاد مقاومتی ما را با چالش مواجه کرده است» گفت: ما باید بدانیم که در جمهوری اسلامی نیروی انسانی داریم؛ پول کم نداریم؛ رهبری قدرتمند، قوی و مدیری مدبر داریم و همچنین از فضیلت اسلام به عنوان دینی جهانی و جاودانه بهره مند هستیم. باید پرسید چرا مشکل اقتصادی داریم؟ به نظرم مشکل اقتصادی به خاطر کسانی است که اعتقاد عمیق و راسخ به مسائل دینی ندارند مشکل اصلی کشور نبود عدالت در زمینه‌های گوناگون است چرا مجلس این روزها به دنبال عدالت نیست. عدالت یعنی همه بتوانند در شغل و حقوق یکسان باشند مجلس انقلابی باید با مفاسد اقتصادی مبارزه کند و این مبارزه با قانونی کند. از طرفی اشرافی گری بزرگترین مشکل این کشوراست.

حاجی بابایی ادامه داد: بزرگترین مشکل کشور ما گروه بندی و جناح بندی است در جمهوری اسلامی حل مشکلات سخت نیست اما این که هر کسی می‌خواهد هر کار تمام شده را به نام خود بزند، سخت است. هم اکنون سایه ۱۴۰۰ بر سر کشور حکمفرما است. نباید مردم را قربانی رفتارهای سلیقه‌ای، حزبی، گروهی و انتخاباتی کنیم. باید به سمتی حرکت کنیم که ملت ایران به اهداف خود در انقلاب اسلامی برسند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پایان نطق خود در مورد طرح یک فوریتی کالاهای اساسی که در این کمیسیون قرار دارد گفت: بررسی این طرح در این هفته به پایان می‌رسد و اگر هفته آینده در دستور صحن علنی قرار بگیرد اولین گام برای رسیدن به عدالت اجتماعی برداشته خواهد شد و به داد مردم خواهیم رسید.