راه اندازی ۱۶۰ مرکز مثبت زندگی در آذربایجان‌شرقی
راه اندازی ۱۶۰ مرکز مثبت زندگی در آذربایجان‌شرقی

آساخبر: مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای تحقق شاخص‌های سلامت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی ۱۶۰ مرکز مثبت زندگی در این استان راه‌اندازی می‌شود.

فرگل صحاف اظهار کرد: از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه امسال ثبت نام در سطح استان آغاز شده و تاکنون ۳۰۰ نفر در این مراکز ثبت نام کردند و اولویت با کسانی است که دارای مدرک دانشگاهی در حوزه روانشناسی، مددکاری علوم تربیتی و علوم اجتماعی هستند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی وی با بیان اینکه ۲۲ خدمت در همه حیطه‌های اجتماعی ،توانبخشی و پیشگیری در مراکز مثبت زندگی استان ارائه خواهد شد، یادآور کرد: خدماتی همچون ثبت درخواست فرزندخواندگی و تشکیل پرونده اولیه، پیگیری امور مددکاری خانوار ، نیازسنجی و داشته سنجی محلی، شناسایی داوطلبین خیرین و معتمدین محلی و حمایت طلبی ، شناسایی بررسی و تحلیل وضعیت اجتماعی محله ارایه می شود.

وی گفت: در مراکز مثبت زندگی خدماتی همچون آموزش‌های تشکیل و تحکیم خانواده، آموزش های مهارت های زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آگاه سازی برای پیشگیری از معلولیت، غربالگری سطح یک پیشگیری از معلولیت ها و غربالگری بینایی ، شنوایی، اختلالات ژنتیکی و اوتیسم انجام خواهد شد.

صحاف ادامه داد: در این مراکز همچنین استعلام صدور و تمدید موافقت اصولی، پروانه تاسیس، پروانه فعالیت، پروانه مسئول فنی مراکز و موسسات غیردولتی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: این مراکز محله محور بوده و سعی بر این خواهد بود که جامعه تحت پوشش سازمان در نزدیکترین فاصله از محل سکونت خود خدمات درخواستی را دریافت کند.