تعداد نامزدهای اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل مجلس یازدهم+جدول
تعداد نامزدهای اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل مجلس یازدهم+جدول

با اتمام شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبرگزاری فارس نتایج شمارش و تجمیع آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور به همراه گرایش سیاسی منتخبان مردم را منتشر کرد.

آساخبر: با اتمام فرآیند اخذ رأی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از ساعت ۸ صبح  ۲ اسفند شروع شد و تا ساعت ۲۴ ادامه یافت، شمارش آراء مأخوذه از مردم در سراسر کشور آغاز شد و تا اواسط روز شنبه ۳ اسفند، تکلیف اکثریت قریب به اتفاق حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور مشخص شده است.

البته نتایج حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به صورت قطعی و کامل مشخص نشده، اما در این حوزه نیز بر اساس آمارهای اولیه اعلامی از سوی ستاد انتخابات کشور، ۳۰ نامزد اصولگرا پیشتاز هستند.

در میان ۲۹۰ کرسی مجلس و ۲۰۲ حوزه انتخابیه، (به استثنای ۳۰ نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و نمایندگان ۵ حوزه اقلیت‌های دینی)، تکلیف مستاجران ۲۴۱ کرسی مجلس مشخص شده که از میان آنها، ۱۹۱ نفر اصولگرا، ۱۶ نفر اصلاح‌طلب و ۳۴ نفر مستقل هستند؛ همچنین تکلیف برخی کرسی‌ها نیز در مرحله دوم مشخص خواهد شد.

جدول زیر به تفکیک استان‌ها و تعداد حوزه‌های انتخابیه، نمایندگان منتخب و گرایش‌های سیاسی آن‌ها را نشان می‌دهد:

 استان حوزه‌های انتخابیه  تعداد کرسی‌های هر استان در مجلس منتخبین مردم گرایش سیاسی
آذربایجان‌شرقی تبریز، آذرشهر و اسکو ۶  

مسعود پزشکیان

احمد علیرضابیگی

روح الله متفکر آزاد

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی

محمدحسین فرهنگی

 

اصلاح طلب

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

 

اهر و هریس

 

۱ احمد محرم زاده مستقل
بناب ۱ شیخ رضا باقری بنابی مستقل
ملکان ۱ سید علی موسوی اصولگرا
بستان آباد ۱ غلامرضا نوری اصلاح طلب
سراب و مهربان ۱ یوسف داودی مستقل
مراغه و عجب‌شیر ۱ علی علیزاده اصولگرا
ورزقان ۱ الله‌وردی دهقانی اصلاح طلب
هشترود و چاراویماق ۱ سیدحمزه امینی مستقل
مرند و جلفا ۱ معصومه پاشایی مستقل
میانه ۲ مهدی اسماعیلی

علی شامی و بهنام صفایی

اصولگرا

(مستقل-اصلاح طلب)مرحله دوم

شبستر ۱ جعفر راستی اصولگرا
کلیبر ۱ حسین حاتمی اصولگرا
آذربایجان‌غربی ارومیه ۳ سید سلمان ذاکر

وحید جلال زاده

روح الله حضرت پور

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

سلماس ۱ یعقوب رضازاده اصولگرا
پیرانشهر و سردشت ۱ کمال حسین پور اصولگرا
میاندوآب ۱ عیسی زاده اصولگرا
مهاباد ۱ جلال محمودزاده مستقل
تکاب و شاهین‌دژ ۱ حسن همتی مستقل
خوی، چایپاره ۱ عادل نجف زاده اصلاح طلب
بوکان ۱ انور حبیب زاده اصولگرا
ماکو، پلدشت و چالدران ۱ محمد علی پور مستقل
نقده و اشنویه ۱ علی زنجانی اصولگرا
اردبیل اردبیل، نیر، نمین و سرعین ۳ علی نیکزاد اصولگرا
پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز ۱ عباس جهانگیرزاده اصلاح طلب
گرمی ۱ ولی اسماعیلی اصولگرا
مشگین شهر ۱ محمود عباس زاده اصولگرا
خلخال و کوثر ۱ نقی نظری مستقل
ایلام هلیلان، سیروان، ایوان، ایلام، ملکشاهی،بدره و دره شهر ۲ علی اکبر بسطامی

سارا فلاحی

اصولگرا

مستقل

مهران، دهلران و آبدانان ۱ بهزاد علیزاده

صادق کرمی

دور دوم
اصفهان اردستان ۱ سید صادق طباطبایی نژاد اصولگرا
اصفهان ۵ امیرحسن بانکی‌پور

عباس مقتدایی

مهدی طغیانی

شیخی

میرزایی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

خمینی‌شهر ۱ محمدتقی نقدعلی اصولگرا
سمیرم ۱ رحیم کریمی-اصغر سلیمی دور دوم
شاهین‌شهر، میمه و برخوار ۱ حاجی دلیگانی اصولگرا
شهرضا و دهاقان ۱ سمیه محمودی مستقل
فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین میاندشت ۱ محمدصالحی مستقل
فلاورجان ۱ موسوی لارگانی اصولگرا
کاشان و آران و بیدگل ۱ سید جواد ساداتی‌نژاد اصولگرا
گلپایگان و خوانسار ۱ مسعود خاتمی اصولگرا
لنجان ۱ علی یوسف‌پور -حسین رجایی دور دوم
مبارکه ۱ پروین صالحی اصولگرا
نائین و خور و بیابانک ۱ الهام آزاد مستقل
نجف‌‌آباد و تیران و کرون ۱ ابوترابی اصولگرا
نطنز و بخش قمصر ۱ فیروزی پور اصولگرا
ارامنه ۱ روبرت بگلریان
البرز کرج، اشتهارد و آسارا ۲ مهدی عسگری

فاطمه آجرلو-علیرضا عباسی

اصولگرا

دور دوم

ساوجبلاغ، طالقان، هشتگرد و نظرآباد ۱ علی حدادی اصولگرا
بوشهر بوشهر، گناوه و دیلم ۱ عبدالکریم جمیری اصولگرا
دشتستان ۱ ابراهیم رضایی اصولگرا
دشتی و تنگستان ۱ غلامحسین کرمی اصولگرا
کنگان، دیر، عسلویه و جم ۱ موسی احمدی اصولگرا
تهران ورامین، قرچک

و پیشوا

۱ نوش آبادی اصولگرا
پاکدشت ۱ بشیری اصولگرا
دماوند و

فیروزکوه

۱ رسولی نژاد اصولگرا
ملارد، شهریار

و قدس

۱ حق وردی اصولگرا
رباط کریم و بهارستان ۱ نوروزی اصولگرا
چهارمحال و بختیاری شهرکرد، بن و سامان ۱ راستینه اصولگرا
بروجن ۱ امیرقلی جعفری اصولگرا
کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان ۱ قدرت الله حمزه اصولگرا
لردگان ۱ بامیری اصولگرا
خراسان ‌جنوبی بیرجند، خوسف و درمیان ۱ حسین خسروی اصولگرا
نهبندان و سربیشه ۱ مصطفی نخعی اصولگرا
طبس، فردوس، بشرویه و سرایان ۱ مجید نصیرایی اصولگرا
قاینات و زیرکوه ۱ سلمان اسحاقی اصولگرا
خراسان ‌رضوی مشهد و کلات ۵

نصرالله پژمانفر

محمدحسین حسین‌زاده بحرینی

فاطمه رحمانی

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

نفر پنجم مشخص نشده است (رقابت میان دو اصولگرا)

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

سبزوار و جغتای و جوین و خوشاب و داورزن ۲ علی‌اصغر عنابستانی

بهروز محبی نجم‌آبادی

اصولگرا

مستقل

نیشابور و فیروزه ۲ احسان ارکانی

هاجر چنارانی

اصولگرا

اصولگرا

قوچان و فاروج ۱ علی آذری اصولگرا
تربت حیدریه و مه ولات و زاوه ۱ محسن زنگنه اصولگرا
فریمان و احمدآباد و سرخس و رضویه ۱ سید احسان قاضی‌زاده هاشمی اصولگرا
کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد ۱ حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین اصولگرا
گناباد و بجستان ۱ محمد صفایی دلوئی اصولگرا
خواف و رشتخوار ۱ اکبر احمدپور فدکی اصولگرا
چناران و طرقبه و شاندیز ۱ محسن امامی اصولگرا
درگز ۱ حسن رزمیان مقدم مستقل
تربت جام و تایباد و باخرز ۱ جلیل رحیمی اصلاح طلب
خراسان ‌شمالی بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، جاجرم و گرمه ۲ سید محمد پاک مهر

محمد وحیدی

اصولگرا

اصولگرا

شیروان ۱ علی جدی اصولگرا
اسفراین ۱ امان الله حسین‌پور اصولگرا
خوزستان خرمشهر ۱ احمدنژاد اصولگرا
اهواز ۳ سید کریم حسینی

مجتبی یوسفی

احمد سراج و شبیب جوبجری

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا(دور دوم)

دزفول ۱ سید احمد آوایی مستقل
آبادان ۳ مولوی

محفوظی

جلیل مختار

اصولگرا

اصولگرا

مستقل

بهبهان ۱ محمد طلا مظلومی اصولگرا
اندیمشک ۱ حسنوند اصولگرا
شوشتر ۱ سهراب گیلانی اصولگرا
رامهرمز و رامشیر ۱ متینیان اصولگرا
ایذه و باغملک ۱ ایزدپناه اصولگرا
هویزه

دشت آزادگان

۱ قاسم ساعدی اصولگرا
شادگان ۱ مجید ناصری نژاد اصولگرا
مسجدسلیمان ۱ علیرضا ورناصری اصولگرا
ماهشهر ۱ آقاجری اصولگرا
شوش ۱ محمد کعب عمیر مستقل
زنجان زنجان و طارم ۲ مصطفی طاهری

شیخ مهدی باقری و نبی‌الله محمدی

اصولگرا

دور دوم

ابهر، خرمدره و سلطانیه ۱ حسن شجاعی اصولگرا
ماهنشان، ایجرود و بوغداکندی ۱ سید مرتضی خاتمی اصلاح طلب
خدابنده ۱ سید البرز حسینی اصولگرا
سمنان سمنان، مهدی‌شهر و سرخه ۱ عباس گلرو اصولگرا
شاهرود و میامی ۱ علی اصغر خانی اصولگرا
گرمسار و آرادان ۱ اردشیر مطهری اصولگرا
دامغان ۱ علی اکبر علیزاده برمی اصولگرا
سیستان و بلوچستان زابل، هیرمند، هامون، نیمروز و زهک ۲ محمد سرگزی

حبیب‌الله دهمرده

اصولگرا

اصولگرا

زاهدان ۲ حسینعلی شهریاری

فداحسین مالکی

اصولگرا

اصولگرا

خاش ۱ اسماعیل حسین‌زهی مستقل
سراوان ۱ ملک محمد فاضلی مستقل
ایرانشهر ۱ عبدالناصر درخشان اصولگرا
چابهار ۱ معین‌الدین سعیدی مستقل
کرمان کرمان و راور ۲ پورابراهیمی

زاهدی

اصولگرا

اصولگرا

جیرفت و عنبرآباد ۱ اعظمی اصلاح طلب
سیرجان و بردسیر ۱ شهباز حسن پور مستقل
کهنوج، قلعه‌گنج رودبار، منوجان و فاریاب ۱  منصور شکراللهی اصولگرا
بافت، رابر و ارزوئیه ۱ صمدالله محمدی اصولگرا
رفسنجان و انار ۱ حسین جلالی اصولگرا
زرند و کوهبنان ۱ عفت شریعتی کوهبنانی اصولگرا
شهر بابک ۱ مصطفی رضاحسینی اصولگرا
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر ۱ غضنفرآبادی اصولگرا
فارس آباده، بوانات، خرمبید ۱ رحیم زارع اصولگرا
اقلید ۱ مسلم صالحی مستقل
جهرم ۱ محمدرضا رضایی کوچی اصولگرا
داراب و زرین‌دشت ۱ جواد عسگری اصولگرا
سپیدان ۱ علیزاده اصولگرا
سروستان، خرامه و کوار ۱ عبدالعلی رحیمی اصولگرا
شیراز ۴ علیرضا پاک‌فطرت

روح‌الله نجابت

جعفر قادری

ابراهیم عزیزی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

فسا ۱ حجت الله فیروزی اصولگرا
فیروزآباد، قیروکارزین، فراشبند ۱ محمدمهدی فروردین اصولگرا
کازرون ۱ فریدون عباسی دوانی اصولگرا
لارستان، خنج، گراش ۱ حسین حسین‌زاده اصلاح‌طلب
لامرد و مهر ۱ سید موسی موسوی اصولگرا
مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد ۱ جلال رشیدی اصولگرا
ممسنی و رستم ۱ مجید انصاری اصولگرا
نی‌ریز و استهبان ۱ فرهاد طهماسبی اصولگرا
قم قم، کهک سلفچگان ۳ امیرآبادی

ذوالنور

زاکانی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

قزوین قزوین، آبیک و البرز ۲ فاطمه محمدبیگی

لطف الله سیاهکلی

اصولگرا

اصولگرا

بوئین زهرا و آوج ۱ روح الله عباسپور اصولگرا
تاکستان ۱ رجب رحمانی اصولگرا
کردستان سنندج، دیواندره و کامیاران ۲ فرشادان

فتحی

مستقل

مستقل اصلاح طلب

بیجار ۱ حمدالله کریمی مستقل
قروه و دهگلان ۱ پرویز اوسطی مستقل
مریوان و سروآباد ۱ عثمان باقدم اصولگرا
سقز و بانه ۱ بهزاد رحیمی مستقل
کرمانشاه کرمانشاه ۳ مصری

رشیدی

سلمان محمدی و ابراهیم عزیزی

 

اصولگرا

اصولگرا

دور دوم(اصولگرا)

اسلام‌آباد غرب و دالاهو ۱ مجتبی بخشی‌پور

نادر نادری

مستقل(دور دوم)

اصولگرا(دور دوم)

اورامانات و ثلاث باباجانی ۱ لهونی اصلاح طلب
سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب ۱ حیدری مستقل
کنگاور، صحنه و هرسین ۱ رضایی اصولگرا
سنقر و کلیایی ۱ حسینی کیا اصولگرا
کهگیلویه و بویراحمد  گچساران ۱ تاجگردون اصلاح طلب
کهگیلویه بزرگ ۱ موحد اصولگرا
بویراحمد و دنا ۱ روشنفکر اصولگرا
گیلان آستارا ۱ غلامرضا مرحبا مستقل
تالش، رضوانشهر، ماسال  ۱ حسن محمدیاری اصولگرا
بندرانزلی ۱ احمد دنیامالی اصلاح طلب
شفت و فومن ۱ خلیل بهروزی فر اصولگرا
رشت ۳ جبار کوچکی نژاد

سید علی آقازاده

محمدرضا احمدی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

    صومعه سرا ۱ کاظم دلخوش مستقل
آستانه‌اشرفیه ۱ محمدعلی رمضانی اصولگرا
لاهیجان و سیاهکل ۱ رسول فرخی مستقل
لنگرود ۱ پرویز محمدنژاد مستقل
رودسر و املش ۱ حجت‌اسلام محمد صفری اصولگرا
رودبار ۱ مهرداد گودرزوند چگینی مستقل
گلستان گرگان و آق‎قلا ۲ رمضانعلی سنگدوینی اصولگرا
علی‎‎آباد کتول ۱ رحمت نوروزی اصولگرا
گنبدکاووس ۱ امان قلیچ شادمهر مستقل
کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان ۱ جلال ایری مستقل
رامیان و آزادشهر ۱ غلامعلی کوهساری اصلاح طلب
مینودشت و کلاله، مراوه تپه و گالیکش ۱ رضا آریانپور اصلاح طلب
لرستان پلدختر ۱ حمیدرضا کاظمی اصولگرا
خرم آباد و چگنی ۲ مهرداد ویسکرمی

مرتضی محمودوند

اصولگرا

اصولگرا

بروجرد و اشتریان ۲ فاطمه مقصودی

عباس گودرزی

مستقل

اصولگرا

الیگودرز ۱ محمد خدابخشی اصولگرا
دورود و ازنا ۱ حسین گودرزی اصولگرا
کوهدشت و رومشکان ۱ محمدرضا مبلغی مستقل
سلسله و دلفان ۱ یحیی ابراهیمی مستقل
مازندران ساری و میاندورود ۲ محسن زارعی

علی بابایی کارنامی

اصولگرا

مستقل

آمل ۱ رضا حاجی پور اصولگرا
بابل ۲ علی کریمی فیروزجاه

مهدی سعادتی

اصولگرا

اصولگرا

رامسر، تنکابن و عباس آباد ۱ سیدشمس الدین حسینی اصولگرا
سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ، سوادکو شمالی و قائم‌شهر ۲ کیوان مرادیان

کمال علیپور

اصولگرا

اصولگرا

نوشهر، چالوس و کلاردشت ۱ محسنی بندپی اصلاح طلب
بابلسر و فریدونکنار ۱ علی اصغر باقرزاده اصولگرا
بهشهر، نکا و گلوگاه ۱ غلامرضا شریعتی اصولگرا
نور و محمودآباد ۱ ولی الله فرزانه(سعید) مستقل
مرکزی اراک، کمیجان و خنداب ۲ علی اکبر کریمی

محمدحسن آصفری

اصولگرا

مستقل

ساوه و زرندیه ۱ حجت‌الاسلام سبزی اصولگرا
خمین ۱ علیرضا نظری اصولگرا
شازند ۱ محمود احمدی بیغش اصولگرا
دلیجان و محلات ۱ علیرضا سلیمی اصولگرا
تفرش ، آشتیان و فراهان ۱ سینا کمال‌خانی مستقل
هرمزگان بندرعباس، ابوموسی، حاجی آباد، بندرخمیر ۳ مرادی

آشوری

آرامی

مستقل

اصولگرا

مستقل

بندر لنگه، بستک، پارسیان ۱ احمد جباری اصولگرا
میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد ۱ حسین رئیسی اصولگرا
همدان همدان و فامنین ۲ حمیدرضا حاجی بابایی
احمدحسین فلاحی
اصولگرا

اصولگرا

اسدآباد ۱ کیومرث سرمدی اصولگرا
بهار و کبودراهنگ ۱ عیسی جعفری اصولگرا
تویسرکان ۱ محمد مهدی مفتح اصولگرا
رزن و درگزین ۱ حسن لطفی اصلاح طلب
ملایر ۲ احد آزادیخواه

هادی بیگی نژاد

اصولگرا

اصولگرا

نهاوند ۱ علیرضا شهبازی مستقل
یزد یزد و اشکذر ۱ صالح جوکار اصولگرا
اردکان ۱ محمدرضا دشتی اردکانی مستقل
میبد و تفت ۱ سیدجلیل میرمحمد میبدی اصولگرا
بافق، ابرکوه، خاتم، مهریز و بهاباد ۱ مرتضی صباغیان اصولگرا

(لازم به ذکر است که این نتایج غیررسمی بوده و هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است)

گفتنی است؛ رأی‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز ( ۲ اسفند) در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شد.

براساس اظهارات جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، نتایج ۵ حوزه اقلیت‌های دینی پس از شمارش آرا به سرعت مشخص و شمارش آرای ۲۰۳ حوزه با اتمام رأی‌گیری، آغاز می‌شود.

نتایج نهایی انتخابات تهران و چند حوزه کلان‌شهر احتمالا تا یکشنبه اعلام خواهد شد. بیش از ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رأی اولی هستند.