امیدواری کاپیتان تیم ملی کاراته برای کسب سهمیه المپیک
امیدواری کاپیتان تیم ملی کاراته برای کسب سهمیه المپیک

کاپیتان تیم ملی کاراته ایران با اشاره به اینکه اصلاحات در برنامه‌های گزینشی فدراسیون جهانی، دوباره شانس کسب سهمیه المپیک توکیو را به دست آورده است، گفت: تلاشم را برای رسیدن به المپیک مضاعف خواهم کرد.

به گزارش آسا خبر، فدراسیون جهانی که پیش از این با لغو آخرین مرحله از مسابقات گزینشی المپیک در شهر «رباط» مراکش، سهمیه‌های نهایی المپیک توکیو را اعلام کرده بود، در آخرین اصلاحات انجام شده دوباره تصمیم به برگزاری مسابقات گزینشی مراکش و آنهم در سال ۲۰۲۱ گرفت.

در حالی‌که سهمیه سنگین وزن المپیک به «سجاد گنج زاده» رسیده بود و «ذبیح الله پورشیب» با اختلاف اندکی سهمیه را از دست داد، با برگزاری دوباره مسابقات مراکش، رقابت در این وزن دوباره داغ شد و اکنون پورشیب که نفر دوم رنکینگ سنگین وزن المپیکی است، می‌تواند با کسب مدال در مراکش به المپیک برسد.

پورشیب در این خصوص به ایرنا، گفت: گمان می‌کنم که مسوولان فدراسیون جهانی به این نتیجه رسیدند که در خصوص اعلام نفراتی المپیکی خیلی عجله داشتند و در فاصله زیاد مانده به المپیک، نباید اینگونه تصمیم می‌گرفتند.

وی افزود: اکنون که قرار است مسابقات مراکش دوباره برگزار شود، تلاشم را مضاعف خواهم کرد تا شرمنده خودم نشوم. با کسب مدال در این مسابقات و نتایج رقابت‌های قهرمانی اروپا که حریفان مستقیم من در آن روی تاتامی می‌روند، می‌توانم به المپیک برسم.

کاپیتان تیم ایران ادامه داد: باید به این مساله تاکید کنم که در تیم ملی ایران، رفاقت حرف اول را می‌زند و در نهایت از بین من و گنج‌زاده یکی به المپیک می‌رسد.

وی گفت: کاراته اولین و شاید آخرین حضورش در المپیک را تجربه خواهد کرد و امیدوارم بازی‌های المپیک توکیو برگزار شده تا کاراته جهان طعم شیرین حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان را بچشد.

پورشیب گفت: امیدوارم این ویروس هرچه سریعتر از بین رفته تا مردم به روال عادی زندگی بازگردند.